Hostelworld.com
HostelBookers Logo

Group of 15 or more?

Contact our Group Travel team directly for a tailor made solution for your group

×

Snart slutsålt

Pension Alpha

Group of 15 or more?

Contact our Group Travel team directly for a tailor made solution for your group

Priser
karta
Recensioner
  • Utmärkt läge
  • Hjälpsam personal
  • Toppen renlighet
Läs alla recensioner
  • Utmärkt läge
  • Hjälpsam personal
  • Toppen renlighet

Beskrivningen av objektet

Pension Alpha Located at Karlsruher Str.7, , Frankfurt.
Pension Alpha
Germany
Frankfurt 60329 Karlsruher Str.7
74% 219
50.1044508 8.6637711
Pension Alpha
    Rum lediga Standard Privata Enkelrum Værelse Med Bad/wc Standard Twin Privat Værelse Med Bad/wc Standard 3 säng Privat Værelse Med Bad/wc

Kolla tillgänglighet

Sol 4 dec 2016 - Onsdag 7 dec 2016 Ändra.

Rumssammanfattning

Dag Boende Pris Val Totalt
Totalt:
Standard flexibel bokning:
VÄNLIGEN ANGE DITT FÖREDRAGNA BOKNINGSALTERNATIV NEDAN.
Totalt:
Deposition Betalning sker idag:
Deposition Betalning sker idag:
BOKA NU

Senaste recensionen

" Sehr freundliche und hilfsbereite Rezeption "

- Anonym
Läs alla recensioner

Utrustning

  • Kostnadsfri

    Handdukar ingår Gratis WiFi Gratis internetadgang

  • Tjänster

    Frukost ingår ej Kabel TV

  • Allmänt

    Internetadgang Dygnetruntöppen reception

Policy

Policy

Kreditkort accepteres

Saker att notera

**Please note** that you need to cancel your reservation at least 3 days before arrival date.


PLEASE NOTE! SPECIAL CANCELLATION POLICY FOR FAIR PERIODS:
You can cancel your reservation free of charge up to 4 weeks (28 days) before arrival date. In case of a late cancellation or a no show, we will charge the entire amount of your booking.

Tendence 25.08.-30.08.2016
Automechanika 11.09.-17.09.2016
Buchmesse 17.10.-23.10.2016
Viscom 01.11.-04.11.2016
FI Forum 14.11.-17.11.2016
Health Ingredients 28.11.-01.12.2016
Heimtextil 08-12.01.2017
Papierworld 26-30.01.2017
Ambiente 08-13.02.2017
ISH 12-17.03.2017
Musikmesse 02-06.04.2017
IMEX 14-17.05.2017
IAA 10-22.09.2017
Buchmesse 09-14.10.2017
CPHI 23-25.10.2017

Breakfast (7am - 10am) costs extra 6 Euro per person per night.

Policy för avbeställning

Denna fastighet har en 3 policyregel med dag för avbokning. Underlåtenhet att avboka inom denna tid kommer att resultera i en avbokningsavgift motsvarande den första natten av din vistelse.

Visa alla Frankfurt Guesthouses

Hostelworld mobilappar

Boka på språng med de nya Hostelworld-mobilapparna

Här kan du söka och välja mellan 33 000 boenden i mer än 170 länder, var du än befinner dig

Anmäl Intresse För Nyhetsbrev

Skicka in din informatiom

Tack för att du anmält dig till vårt nyhetsbrev!

Registrera dig för vårt nyhetsbrev för att få de bästa boendeerbjudandena och för att få nyheter skickade direkt till din inkorg. Du kan avbryta prenumerationen när som helst.