Hostelworld.com
HostelBookers Logo

Group of 15 or more?

Contact our Group Travel team directly for a tailor made solution for your group

×

Snart slutsålt

Pension Alpha

Group of 15 or more?

Contact our Group Travel team directly for a tailor made solution for your group

Priser
karta
Recensioner
  • Utmärkt läge
  • Hjälpsam personal
  • Toppen renlighet
Läs alla recensioner
  • Utmärkt läge
  • Hjälpsam personal
  • Toppen renlighet

Beskrivningen av objektet

Pension Alpha Located at Karlsruher Str.7, , Frankfurt.
Pension Alpha
Germany
Frankfurt 60329 Karlsruher Str.7
72% 218
50.1044508 8.6637711
Pension Alpha
    Rum lediga Standard Privata Enkelrum Værelse Med Bad/wc Standard Twin Privat Værelse Med Bad/wc Standard 3 säng Privat Værelse Med Bad/wc

Kolla tillgänglighet

Torsdag 1 sep 2016 - Sol 4 sep 2016 Ändra.

Rumssammanfattning

Dag Boende Pris Val Totalt
Totalt:
Standard flexibel bokning:
VÄNLIGEN ANGE DITT FÖREDRAGNA BOKNINGSALTERNATIV NEDAN.
Totalt:
Deposition Betalning sker idag:
Deposition Betalning sker idag:
BOKA NU

Senaste recensionen

" rude dirty no airconditioner close to station but little dangerous 한국분들 왠만하면 돈 더 주고 좋은곳 예약하세요. "

- kdh087
Läs alla recensioner

Utrustning

  • Kostnadsfri

    Handdukar ingår Gratis WiFi Gratis internetadgang

  • Tjänster

    Frukost ingår ej Kabel TV

  • Allmänt

    Internetadgang Dygnetruntöppen reception

Policy

Policy

Kreditkort accepteres

Saker att notera

Important:

Please note that you need to cancel your reservation at least 1 day before arrival.

For cancellations 4 weeks in advance during trade show periods,

Cancellation Policy Pension ALPHA
Karlsruher Strasse 7,60329 Frankfurt

Trade show periods, ( Tendence 29.08 - 02.09.2015; Automechanika 14-27.09.2015;
Buchmesse 13-18.10.2015;
Euro Banking 25-28.11.2015) cost will be 100%. No shows or non-cancellations are charged 100%

PLEASE NOTE cancellation policy for 2016:
Cancellations 4 weeks in advance during the following trade show periods
Heimtextil 11-16.01.2016;
Christmas world 28.01-02.02.2016
Ambiente 11-16.02.2016;
Light+Buildung 12 – 18.03.2016
Musikmesse 03-10.04.2016
IMEX 17.04.-21.04.2016
IFFA 05.05.-12.05.2016
Optatec 05.06.-09.06.2016
Texcare 09.06.-15.06.2016
Tendence 25.08.-30.08.2016
Automechanika 11.09.-17.09.2016
Buchmesse 17.10.-23.10.2016
Viscom 01.11.-04.11.2016
FI Forum 14.11.-17.11.2016
Health Ingredients 28.11.-01.12.2016

Cost will be 100%. No shows or non-cancellations are charged 100%

Breakfast (7am - 10am) costs extra 6 Euro per person per night.

Policy för avbeställning

Denna fastighet har en 3 policyregel med dag för avbokning. Underlåtenhet att avboka inom denna tid kommer att resultera i en avbokningsavgift motsvarande den första natten av din vistelse.

Visa alla Frankfurt Guesthouses

Hostelworld mobilappar

Boka på språng med de nya Hostelworld-mobilapparna

Här kan du söka och välja mellan 33 000 boenden i mer än 170 länder, var du än befinner dig

Anmäl Intresse För Nyhetsbrev

Skicka in din informatiom

Tack för att du anmält dig till vårt nyhetsbrev!

Prenumerera på vårt månatliga nyhetsbrev för att få de bästa erbjudandena och nyheter skickade direkt till din inkorg. Du kan avsluta prenumerationen när som helst.